DigiD voor bedrijven wordt overheidsbreed omgezet naar eHerkenning. eHerkenning voldoet beter aan de huidige eisen die de overheid stelt aan het elektronisch herkennen van medewerkers van bedrijven. Het Omgevingsloket Online (OLO) is daarom ook overgegaan op eHerkenning. Om uw (concept)aanvraag te kunnen blijven volgen en eventueel aan te vullen, moet u dan ook overstappen op eHerkenning.
eHerkenning aanvragen
Sinds 1 juni 2011 kunt u als bedrijf geen gebruik meer maken van uw DigiD inlogcode, maar kunt u alleen nog maar inloggen met eHerkenning. Als u al een eHerkenningsmiddel heeft, dat geregistreerd is op hetzelfde KvK-(vestigings)nummer als uw DigiD, dan kunt u dit eHerkenningsmiddel gebruiken om uw aanvragen aan te vullen en te blijven volgen. Mocht u nog geen eHerkenningsmiddel hebben, dan raden we u aan om binnenkort deze overstap te maken.
Overstappen
Als u overstapt, dan vraagt u voor de personen die een aanvraag namens uw bedrijf of vestiging mogen doen, eHerkenning aan bij een erkende aanbieder. Deze is te herkennen aan het onderstaande keurmerk.
U kunt de erkende aanbieders vinden via de website www.eherkenning.nl/bedrijven. Wanneer u het eHerkenningsmiddel aanvraagt voor dezelfde vestiging waarvoor u ook uw ‘oude’ DigiD had, dan blijven lopende en concept aanvragen zichtbaar. Beide middelen zijn namelijk gekoppeld aan uw KvK-nummer.
Belangrijk bij het aanvragen van e-Herkenning
Als u een eHerkenningsmiddel aanvraagt, moet u kiezen uit verschillende betrouwbaarheidsniveaus. Voor het Omgevingsloket Online heeft u betrouwbaarheidsniveau 1 nodig. Betrouwbaarheidsniveau 1 is vergelijkbaar met DigiD voor bedrijven. Meer informatie over betrouwbaarheidsniveaus kunt u vinden op www.eherkenning.nl/bedrijven.
Twitter
Facebook
del.icio.us
Hyves
LinkedIn
Digg
Google Bookmarks